top of page

WARSZTATY 

PSYCHOLOGICZNE

Warsztaty psychologiczne mogą być ciekawą ofertą dla Ciebie, jeśli jesteś zainteresowana/y własnym rozwojem i chcesz się nauczyć nowych umiejętności.

Zależnie od tematu warsztatu, możesz pogłębiać swoją wiedzę, spotykać inne ciekawe osoby, korzystać z ich doświadczeń i z siły grupy, poznawać nowe sposoby pracy psychologicznej i wypróbować je w ciekawych ćwiczeniach. Warsztaty oferują też dobrą okazję do poznania lepiej metody Psychologii Procesu oraz mnie i mojego sposobu pracy z ludźmi.

Moje warsztaty autorskie prowadzę na różne tematy. Aktualne oferty znajdziesz TU

Każdy z tych warsztatów może być zamówiony jako warsztat trzygodzinny lub jednodniowy. Warsztaty mogę prowadzić w języku polskim, niemieckim lub angielskim.

Jeśli jesteś zainteresowana/y, skontaktuj się ze mną mailowo lub telefonicznie.

WARSZTATY
Anker 1
KU SLONCU Kopie.jpg

KU SŁOŃCU: Jak korzystać z trudnych przeżyć z przeszłości

WARSZTAT

Nasze trudne doświadczenia z przeszłości mogą być jak cienie ciemnych chmur, które nadal wiszą nad naszym życiem, mimo że same przeżycia były dawno temu. Cienie te przesłaniają część słońca w naszym życiu, i często też zabierają nam energię. Na tym warsztacie będziemy się kreatywnie obchodzić z trudnymi przeżyciami i dowiemy się, jak można zostawić cień i zrobić krok ku słońcu. Skoncentrujemy się nad tymi energiami, które były zatrzymane lub odebrane i nawiążemy znowu kontakt z nimi. Możemy doświadczyć tych energii jako mocy w nas i dowiedzieć się, w jaki sposób możemy z tej mocy korzystać.

Jak nie zostac dinozaurem ohne.tif

JAK NIE ZOSTAĆ DINOZAUREM

czyli jak sobie poradzić w świecie ciągłych zmian

WARSZTAT

Nasz świat ciągle się zmienia, to nic nowego. Jednak obawy przed dużymi lub przerażającymi zmianami wzrastają u wielu osób. Zmiany ekologiczne, pandemia, wojny, inflacja, ale też komputeryzacja, zmiany w relacjach i w konwencjach społecznych mogą mieć ogromny wpływ na nasze życie i budzić lęk. Na tym warsztacie możesz się przyjrzeć jednej zmianie, która jest dla ciebie wyzwaniem. Dowiesz się, jak uwzględniać trudne zmiany w kreatywny sposób i odkrywać, kto w tobie świetnie daje sobie z nimi radę. Razem z innymi możesz spróbować, jak może to działać w różnych obszarach twojego życia i w relacjach.

A JA TAK SI STARAM 2Kopie.jpg

A JA TAK SIĘ STARAM

WARSZTAT

Może znasz to uczucie: chcesz jak najlepiej, robisz wszystko, co możesz, naprawdę próbujesz, ale ciągle to jest za mało? Czujesz, że cały czas jesteś w napięciu, bo boisz się, że czegoś nie robisz dobrze? Jest Ci trudno zasnąć, bo w głowie kłębią ci się myśli o tym, co można by zrobić lepiej. A może jesteś zmęczona/y ciągłym staraniem się ? Ten warsztat jest dla Ciebie, jeśli chcesz się więcej dowiedzieć o tym, czemu się ciągle tak starasz i jak możesz znaleźć lepszy stosunek do siebie. Możesz się też nauczyć, jak wprowadzić więcej przyjemności w dziedzinie Twojej pracy i w innych obszarach Twojego życia.

Nie słuchasz mnie Kopie.jpg

NIE SŁUCHASZ MNIE

Warsztat dla rodziców

Agnieszka Rygiel i Rita Mari Schaeper

 

Kłopoty w relacji z dzieckiem są często związane ze sposobem, w jakim się komunikujemy. Na tym warsztacie przyjrzymy się sytuacjom, które są trudne dla rodziców, np. kiedy dziecko lub nastolatek nie słucha, kłamie, milczy albo pyskuje. Poszukamy razem nowych możliwości komunikacyjnych, które mogą pomóc w codziennym życiu i przy różnych konfliktach, ale też pogłębić relacje z dzieckiem.

Krytyk muzyczny Kopie.jpg

WEWNĘTRZNY KRYTYK MUZYCZNY

 CO KRADNIE CI RADOŚĆ GRANIA I ŚPIEWANIA

WARSZTAT

 

Lubisz grać lub śpiewać z innymi osobami? Może lubisz, ale czujesz się też pod presją, że musisz być dobry/a i nie możesz robić błędów? A może jesteś nieśmiała/y i myślisz, że (jeszcze) nie jesteś wystarczające dobra/y, aby grać z innymi? Może lubisz śpiewać, ale uważasz, że nie potrafisz?

Może marzysz o graniu lub śpiewaniu, ale przestałaś/eś, kiedy ktoś się wyrażał negatywnie o Twojej muzyce?

Warsztat ten jest dla wszystkich, którzy lubią muzykę, nieważne, ile potrafią. Tu liczy się tylko to, że chcesz grać lub śpiewać.

Warsztat pomoże Ci łatwiej obchodzić się z blokadami, które odczuwasz w związku z muzyką. W lekki i zabawny sposób spotkamy się z tym, co nas hamuje. Nawiążemy kontakt z naszą kreatywną siłą i znajdziemy nowe sposoby wyrażania się muzycznie.

Weź swój instrument lub głos ze sobą i przyjdź!  Niech muzyka daje Ci radość!

Pozegnanie 1 Kopie.jpg

WITAJ POŻEGNANIE!

WARSZTAT O TYM, CO NAM TRUDNO ZOSTAWIĆ

 

Wiele razy musimy się w życiu pożegnać i zostawić kogoś albo coś za sobą, czy tego chcemy, czy nie. Może ktoś wyjedzie na długo, nasza relacja z drugą osobą się kończy albo śmierć zabiera nam kogoś bliskiego. Może zmieniamy lub tracimy pracę albo przechodzimy na emeryturę. Może chcemy się pozbyć nawyków, które nam nie służą i dobrze byłoby je pożegnać na zawsze.

Niektóre pożegnania mogą być dla nas ciężkie i niechciane. W innych sytuacjach trudność może polegać na tym, że chcemy pożegnać się z kimś lub czymś, ale z jakiegoś powodu nie potrafimy tego zrobić.

Na tym warsztacie możesz się przyjrzeć konkretnej sytuacji, w której masz problemy z pożegnaniem się z kimś lub czymś. Uzyskasz więcej świadomości, czemu jest Ci tak trudno się pożegnać. Za pomocą ćwiczeń możesz się dowiedzieć, co Ci pomoże, aby zostawić swoją relację lub inne sprawy skutecznie za sobą. Może nawet dowiesz się, co Cię dobrego czeka po pożegnaniu.

NARODZINY.jpg

NARODZINY

JAK OKOLICZNOŚCI, W JAKICH PRZYSZLIŚMY NA ŚWIAT WPŁYNĘŁY NA NASZE ŻYCIE

WARSZTAT

Agnieszka Rygiel i Rita Mari Schaeper


Czy zastanawiałaś/eś się kiedyś, jak Twoje narodzenie wpłynęło na Twoje życie?

Nawet jeśli nie pamiętasz czasu w brzuchu matki i Twojego przyjścia na świat, to może Twoi rodzice albo inne osoby opowiadały Ci o tym. Jakie są Twoje historie wokół porodu? Co działo się wtedy z Twoimi bliskimi lub w dalszym otoczeniu?

W trakcie warsztatu będziemy się zajmować tymi pytaniami. Przyjrzymy się, czy to, co Cię spotkało w czasie Twoich narodzin, ma wpływ na to, jak wychodzisz do świata i do ludzi. Dowiesz się, do czego taka wiedza może Ci być przydatna.

Nieproszony gosc Kopie.jpg

NIEPROSZONY GOŚĆ

WARSZTAT

Raczej nikt z nas nie chce chorować. Zazwyczaj mamy inne plany, wyobrażamy sobie, co chcemy zrobić, jak spędzić czas, jak żyć. Tak żyjemy do momentu, aż ktoś pojawi się jak nieproszony gość w naszym ciele i zaburzy nasze życie: choroba albo symptom fizyczny. Na tym warsztacie przyjrzymy się kilku sposobom, jak możemy się obchodzić z takim niechcianym gościem. Jak możemy bronić nas i naszego życia? Czy potrafimy wygonić tego gościa? Czy można się z nim dogadać? Co on od nas chce? Jeśli interesujesz się swoimi symptomami fizycznymi i chorobami, chcesz się więcej dowiedzieć o sobie i swoim ciele, zapraszam Cię serdecznie na ten warsztat.

Chyba nikt mi  Kopie.jpg

CHYBA NIKT MI W TO NIE UWIERZY

Warsztat o doświadczeniach niezwykłych, szczytowych i duchowych

Może przeżyłeś/aś kiedyś coś, co przekraczało ramę codziennej normalności. Może byłaś/eś świadkiem dziwnych wydarzeń, wyczuwałaś/eś niebezpieczeństwa lub śmierć drugiej osoby. Może wyczuwasz, wiesz lub widzisz rzeczy, których inne osoby nie postrzegają. Może miałaś/eś jakieś głębokie duchowe przeżycia lub byłaś/eś blisko śmierci i teraz masz trudności z umieszczeniem tego w codziennym życiu. Jeśli masz doświadczenia niezwykłe, które Cię fascynują lub niepokoją, ale które są ważne dla Ciebie, to ten warsztat będzie dla Ciebie.

Warsztat oferuje Ci przestrzeń do opowiadania swoich przeżyć i do posłuchania innych. Dowiesz się, jak można umieścić takie doświadczenia w codziennym życiu i jak możesz je tak zintegrować, że stają się cenną i wzbogacającą częścią ciebie.

Jak_rozmawiać_Kopie.jpg

JAK ROZMAWIAĆ Z MŁODYMI LUDŹMI

WARSZTAT

Dlaczego czasami tak trudno jest nawiązać dobry kontakt z młodą osobą? Jak możemy pokonać lukę pokoleniową, która zdaje się oddzielać nas od siebie jak stworzenia z dwóch różnych planet? Dlaczego nasze wysiłki i próby rozmawiania często nie działają lub powodują jeszcze większy opór? Podczas tego warsztatu zapoznasz się z głównymi przyczynami problemów w komunikacji z młodymi ludźmi. Dowiesz się, jak wykorzystać lukę pokoleniową do lepszego kontaktu i jak możesz skutecznie wspierać młodych ludzi. Możesz pracować nad konkretną trudną relacją z młodą osobą i spróbować nowych sposobów zachowania podczas ćwiczeń praktycznych.

najlepsze we mnie Kopie.jpg

CO JEST NAJLEPSZE WE MNIE?

WARSZTAT

Moc jest często postrzegana jako coś bardzo ambiwalentnego. Niektórzy ludzie chcą władzy, a nawet pragną jej. Inni czują się bezsilni lub nie lubią władzy, ponieważ doświadczyli, w jaki sposób moc może być wykorzystywana, aby krzywdzić innych. Jeśli chcemy wziąć odpowiedzialność za nasze życie, dobrze jest korzystać mądrze z naszej siły i mocnych stron. Każdy/a posiada jakąś moc, nawet jeśli nie jest tego świadomy/a.

Ten warsztat jest o twojej osobistej mocy, twoich mocnych stronach, ale także o twojej sile strukturalnej, którą posiadasz społecznie. Dowiesz się więcej o swoich mocnych stronach, o swojej randze i przywilejach. W czasie warsztatu będzie miejsce na teoretyczną prezentację, na dyskusję, ale przede wszystkim będziesz miał/a szansę dowiedzieć się więcej o sobie i o tym, jak możesz wykorzystać swoją moc dla własnego dobra i dla dobra innych.

EMOCJA face.jpg

E-MOC-JA: JAK OBCHODZIĆ SIĘ Z UCZUCIAMI?

WARSZTAT

Dla większości z nas nie jest łatwo obchodzić się z emocjami. Napadają nas w niewłaściwych momentach, wydają się irracjonalne, zaburzają nasze relacje i nasz wewnętrzny spokój. Możemy je ignorować lub walczyć z nimi, ale możemy je też zaprosić i uczyć się korzystać z ich energii i mądrości. O tym będzie ten warsztat; o dobrej mocy w e-moc-jach i o tym, jak możemy się zbliżyć do nich i nie dać się im pochłonąć.

Dom face.jpg

DOM DZIENNY, DOM SENNY: GDZIE JEST MOJE MIEJSCE ROZWOJU?

WARSZTAT

Co Cię prowadzi przez życie? W jakim kierunku chcesz się rozwijać? Jaka jest Twoja motywacja do rozwoju? Co w ogóle znaczy dla Ciebie rozwój osobisty? Niełatwo znaleźć odpowiedzi na takie podstawowe pytania. Na tym warsztacie zajmiemy się nimi w kreatywny sposób. Rozwiniemy nasze skrzydła wyobraźni i doświadczymy poprzez ruch, gdzie jest nasze dobre miejsce rozwoju w nas i w świecie.

Warsztaty z cyklu
ROZWÓJ OSOBISTY I KREATYWNOŚĆ

W każdym obszarze naszego życia kreatywność jest nam przydatna. Nie musimy być artystami lub muzykami, aby korzystać ze źródła twórczości, które nigdy nie wysycha..

Cykl warsztatów tworzyłam dla profesjonalistów, które potrzebują być kreatywni w swoim zawodzie, ale też dla wszystkich osób, które chcą się nauczyć nowych sposobów bycia kreatywną/ym i używać tego w swoim codziennym życiu.

Każdy z tych warsztatów może być prowadzony jako trzygodzinny lub jednodniowy warsztat i może być prowadzony po polsku, po niemiecku lub po angielsku.

MAGICZNA LAMPA: SPOTKANIE Z DUCHEM KREATYWNOŚCI

Warsztat artystyczno-psychologiczny

Z baśni i opowieści wiemy, że istnieją gdzieś w ukryciu tajemnicze siły, z którymi ludzie czasem się stykają. Spotkania mogą nas cieszyć ale i straszyć. Przede wszystkim takie duchy mogą się pojawić tam, gdzie się ich najmniej spodziewamy.

Warsztat ten zaprasza do tajemniczego świata naszej osobistej historii i na spotkanie z duchem kreatywności w nas. Zajrzymy pod powierzchnię codzienności, aby tropić jego ślady i podążać za nimi. Stworzymy przestrzeń, gdzie możemy lepiej poznać tę siłę, która daje nam dostęp do naszego twórczego potencjału i bardziej świadomie skorzystać z niej w naszym codziennym życiu.

DUCH W BUTELCE: TWOJA OSOBISTA HISTORIA KREATYWNOŚCI

Warsztat artystyczno-psychologiczny

Kreatywność jest jednym z najpiękniejszych darów, które dostaliśmy od natury. Nasz rozwój jest ściśle związany z naszym kreatywnym podejściem do życia. Ale czym właściwie jest kreatywność? Gdzie korzystamy z niej w naszej codzienności nawet tego nie zauważając? Kiedy zapominamy o jej sile i trzymamy ją zakopaną w butelce pod wielkim dębem?

Na tym warsztacie dokopiemy się do korzeni naszej osobistej historii i przyjrzymy się tym różnym naczyniom, które mogą tam być ukryte. Może znajdziemy nawet odwagę żeby je otworzyć?

SMOK I RYCERZ: TWOI WROGOWIE I BOHATEROWIE CZYLI KTO MOŻE CIĘ WSPIERAĆ


Warsztat artystyczno-psychologiczny

Jak myślimy o bardzo kreatywnych ludziach, to często wymieniamy nazwiska jak Leonardo da Vinci, Mozart, Mickiewicz lub Einstein. Każdy/a z nas ma kogoś, kto jest naszym bohaterem kreatywności. Podziwianie innych osób niestety ma często jeden efekt uboczny: porównując się z innymi możemy się czuć mniejsi i mniej ważni. To oni potrafią tworzyć taki cudne rzeczy, oni są pełni pomysłów i odważni, oni to prawdziwi rycerze kreatywności. Rzadziej postrzegamy, że rycerze stają się dopiero słynnymi bohaterami po walce z grożnym wrogiem lub ze smokiem. Czyżby smok czynił z człowieka rycerza?
Na tym warsztacie pójdziemy na bezpośrednie spotkanie z naszymi bohaterami i ze smokami. Dowiemy się od naszych bohatetów, co w nich jest takie wyjątkowe i jakim cudem potrafią realizować swoje dzieło. Zapytamy ich jak potrafią się mierzyć ze smokami. Przekroczymy magiczną granicę ONI- JA i odnajdziemy w sobie ich mądrość i szlachetne cechy, które dadzą nam siłę i wsparcie.
Zaprosimy też do stołu naszych wrogów i smoki. Poznamy ich zamiary i dowiemy się w jaki sposób chcą nas zachęcać do rozwoju. Nauczymy się jak korzystać z ich siły dla dobra naszego życia i naszej kreatywności.

CZARNY MAG: SIŁA TEGO, CZEGO NIE POTRAFISZ I CO CIĘ BLOKUJE

Warsztat artystyczno-psychologiczny

„Chciałem iść dalej, ale przede mną uniosło się coś czarnego i bezwzględniego, jak czarny mur, który wydawał się mówić: nie wpuszczę cię dalej, nie myśl sobie.”

Czy zdarza Ci się, że powtarzasz te same błędy po raz kolejny lub znowu nie wychodzą Ci te same rzeczy? A może już kilka razy postanowiłeś/aś zrobić coś, ale z jakiegoś powodu nie potrafisz tego zacząć? Czy próbujesz się pozbyć tej przeszkody, ale Ci się to nie udaje? Można by pomyśleć, że tu się toczy jakaś nierówna walka, że masz do czynienia z tajemniczą siłą, jakimś Czarnym Magiem, który robi Ci coś na złość.

Na tym warsztacie zapraszam Cię do używania narzędzi psychologii procesu, aby sobie poradzić z Czarnym Magiem. Przyjrzymy się jego sztuczkom, poznamy jego siłę i podłączymy się do niej. Będziemy korzystać z tej mocy dla naszego dobra. Może się okażać, że Czarny Mag niesie dla nas jakąś cenną wskazówkę lub dar...

TRZY PIÓRKA: MAGIA UWAŻNOŚCI

Warsztat artystyczno-psychologiczny

"Moc śnienia jest właśnie tutaj, ukryta w zwyczajnym świecie. Jest częścią każdego przedmiotu, częścią, której czasami zapomniasz spostrzec."

Arnold Mindell

W baśniach czytamy o spotkaniach ze szczególnymi przedmiotami, które pomagają ludziom wyjść z różnych tarapatów. Na pozór przedmioty te wyglądają zwyczajnie, np. trzy piórka, buty, czapka czy stara lampa. Ale rzeczy te kryją w sobie magiczne właściwości.

Spotkania z magicznymi przedmiotami w baśniach podobne są do tego, co w psychologii zorientowanej na proces nazywamy flirtami. Możemy iść przez życie codzienne i nie zauważać ich. Ale możemy też z nich korzystać.

Na czym polegają flirty? Czemu potrzebujemy innego rodzaju uważności, żeby je postrzegać? Czy możemy je wołać na pomoc czy to one przyciągają nas? W jaki sposób możemy z nich skorzystać w codziennym życiu i dla naszej kreatywności?

O tym wszystkim dowiemy się na warsztacie Trzy Piórka. Zapraszam do magicznego świata flirtów i synchroniczności!

 

ZŁOTA HARFA: PODRÓŻ DO KRAINY GŁOSÓW

 

Warsztat artystyczno-psychologiczny

Kiedy mówimy lub śpiewamy, nasz głos wyraża nas. Jak piękny instrument, może on koić i cieszyć, ale też irytować i grozić.

Czy zwracasz uwagę na to, jak używasz swojego głosu? Czy korzystasz z jego możliwości czy myślisz o nim dopiero, gdy sprawia Ci kłopoty?

Na tym warsztacie będziemy słuchać naszego głosu i eksperymentować z nim. Ćwiczenia ułatwią Ci przekroczenie zahamowań głosowych oraz bardziej twórcze i świadome używanie głosu dla wyrażania siebie.

 

WODA ŻYCIA: SKĄD PRZYCHODZĄ TWOJE POMYSŁY I JAK MOŻESZ TAM DOTRZEĆ

Warsztat artystyczno-psychologiczny

Posługujemy się kreatywnością celowo lub bezwiednie wiele razy w naszym codziennym życiu. Możemy z niej korzystać wszędzie i kiedy chcemy. Często nie zastanawiamy się nad samą kreatywnością, dopóki nie doświadczymy sytuacji, gdy potrzebujemy pilnie jakiegoś pomysłu, który jednak nie chce się pojawić. Gdzie możemy go szukać?

Na ostatnim warsztacie z cyklu spotkań z duchem kreatywności „Magiczna Lampa”, zapraszam Cię na wyprawę do źródła kreatywności. Dowiesz się, jak można się bardziej świadomie skontaktować z kreatywnością i co możesz zrobić, jeśli Twój strumień pomysłów wysechł. Możesz poznać jak wygląda Twoje źródło kreatywności i jak możesz tam dotrzeć.

bottom of page