top of page
Aktualnoci 3 Kopie.jpg

AKTUALNOŚCI

Na tej stronie dowiesz się, jakie warsztaty, grupy terapeutyczne, procesy grupowe lub specjalne oferty prowadzę w najbliższym czasie.

Aktualne wydarzenia możesz też znaleźć na FB.

Aktualne oferty

NASTĘPNE WYDARZENIA

Artikel Dwie duszy2.jpg

O PRACY PSYCHOTERAPEUTYCZNEJ METODĄ PSYCHOLOGII PROCESU Z PACJENTAMI NA ODDZIALE ONKOLOGII

W tym artykule opisuję moje doświadczenie w pracy z osobami chorymi na raka.

Cały tekst można czytać tu.

Jestesmy wszedzie reklama.png

TERMINY: 8 marca, 22 marca, 5 kwietnia, 19 kwietnia, 10 maja, 24 maja, 7 czerwca 2023

DALSZE INFORMACJE I ZAPISY: tu

PLAKATJelenia Gora A4.jpg
PLAKAT 3 JCK.jpg
Krytyk muzyczny Kopie.jpg

WEWNĘTRZNY KRYTYK MUZYCZNY

 CO KRADNIE CI RADOŚĆ GRANIA I ŚPIEWANIA

WARSZTAT

Rita Mari Schaeper

 

Lubisz grać lub śpiewać z innymi osobami? Może lubisz, ale czujesz się też pod presją, że musisz być dobry/a i nie możesz robić błędów? A może jesteś nieśmiała/y i myślisz, że (jeszcze) nie jesteś wystarczające dobra/y, aby grać z innymi? Może lubisz śpiewać, ale uważasz, że nie potrafisz?

Może marzysz o graniu lub śpiewaniu, ale przestałaś/eś, kiedy ktoś się wyrażał negatywnie o Twojej muzyce?

Warsztat ten jest dla wszystkich, którzy lubią muzykę, nieważne, ile potrafią. Tu liczy się tylko to, że chcesz grać lub śpiewać.

Warsztat pomoże Ci łatwiej obchodzić się z blokadami, które odczuwasz w związku z muzyką. W lekki i zabawny sposób spotkamy się z tym, co nas hamuje. Nawiążemy kontakt z naszą kreatywną siłą i znajdziemy nowe sposoby wyrażania się muzycznie.

Weź swój instrument lub głos ze sobą i przyjdź!  Niech muzyka daje Ci radość!

TERMIN: 04.10.2020, 14:00- 17:00

MIEJSCE: Jeleniogórskie Centrum Kultury, ul. 1 Maja 60, Jelenia Góra

ZAPISY: Rita Mari Schaeper, Tel: 530 728 959

WSTĘP WOLNY

Pozegnanie 1 Kopie.jpg

WITAJ POŻEGNANIE!

WARSZTAT O TYM, CO NAM TRUDNO ZOSTAWIĆ

Rita Mari Schaeper

 

Wiele razy musimy się w życiu pożegnać i zostawić kogoś albo coś za sobą, czy tego chcemy, czy nie. Może ktoś wyjedzie na długo, nasza relacja z drugą osobą się kończy albo śmierć zabiera nam kogoś bliskiego. Może zmieniamy lub tracimy pracę albo przechodzimy na emeryturę. Może chcemy się pozbyć nawyków, które nam nie służą i dobrze byłoby je pożegnać na zawsze.

Niektóre pożegnania mogą być dla nas ciężkie i niechciane. W innych sytuacjach trudność może polegać na tym, że chcemy pożegnać się z kimś lub czymś, ale z jakiegoś powodu nie potrafimy tego zrobić.

Na tym warsztacie możesz się przyjrzeć konkretnej sytuacji, w której masz problemy z pożegnaniem się z kimś lub czymś. Uzyskasz więcej świadomości, czemu jest Ci tak trudno się pożegnać. Za pomocą ćwiczeń możesz się dowiedzieć, co Ci pomoże, aby zostawić swoją relację lub inne sprawy skutecznie za sobą. Może nawet dowiesz się, co Cię dobrego czeka po pożegnaniu.

TERMIN: 03.10.2020, 14:00- 17:00

MIEJSCE: MOKSiAL, ul. Słowackiego 13, Szklarska Poręba

ZAPISY: Rita Mari Schaeper, Tel: 530 728 959

WSTĘP WOLNY

NARODZINY.jpg

NARODZINY

JAK OKOLICZNOŚCI, W JAKICH PRZYSZLIŚMY NA ŚWIAT WPŁYNĘŁY NA NASZE ŻYCIE

WARSZTAT

Agnieszka Rygiel i Rita Mari Schaeper


Czy zastanawiałaś/eś się kiedyś, jak Twoje narodzenie wpłynęło na Twoje życie?

Nawet jeśli nie pamiętasz czasu w brzuchu matki i Twojego przyjścia na świat, to może Twoi rodzice albo inne osoby opowiadały Ci o tym. Jakie są Twoje historie wokół porodu? Co działo się wtedy z Twoimi bliskimi lub w dalszym otoczeniu?

W trakcie warsztatu będziemy się zajmować tymi pytaniami. Przyjrzymy się, czy to, co Cię spotkało w czasie Twoich narodzin, ma wpływ na to, jak wychodzisz do świata i do ludzi. Dowiesz się, do czego taka wiedza może Ci być przydatna.

TERMIN: 02.10.2020, 17:00- 20:00

MIEJSCE: Jeleniogórskie Centrum Kultury, ul. 1 Maja 60, Jelenia Góra

ZAPISY: Rita Mari Schaeper, Tel: 530 728 959

WSTĘP WOLNY

HARMONOGRAM.jpg
HARMONOGRAM3.jpg
HARMONOGRAM2.jpg
HARMONOGRAM4.jpg
Terapeuci w kryzysu.jpg

Terapeuci wobec Kryzysu

BEZPŁATNE KONSULTACJE
PSYCHOTERAPEUTYCZNE 

DLA OSÓB DOTKNIĘTYCH 

KRYZYSEM ZWIĄZANYM

Z COVID-19

TERAPEUCI WOBEC KRYZYSU

Epidemia koronawirusa i wynikająca z niej konieczność izolacji wpływa na nas wszystkich. Zamknięte są galerie handlowe, kina, restauracje i kluby fitness. Zabronione są spotkania w grupie znajomych, odradzane kontakty z rodziną. To wszystko wywołuje w nas poczucie niepokoju, kłopoty ze snem i może prowadzić do obniżenia odporności.

W tym trudnym czasie nie musisz być sam/a. Jeśli potrzebujesz wparcia, terapeuci Instytut Psychologii Procesu proponują bezpłatne konsultacje, które odbywają się telefonicznie lub za pomocą komunikatorów internetowych (zoom, skype i in).

Oprócz mnie biorą w tej inicjatywie udział psychoterapeuci psychologii procesu z całej Polski.

Dowiedź się więcej TU

REklama FB Kopie.jpg
PSYCHOTERAPIA I WSPARCIA DLA OSÓB LGBTQ I ICH RODZIN
(LESBIJKI, GEJE, OSOBY BISEKSUALNE, TRANSPŁCIOWE I QUEER)
 
PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA

Zapraszam Cię do poufnej i bezpiecznej przestrzeni, gdzie jest miejsce dla Ciebie, Twoich pytań i problemów.
Możesz tu opowiadać o swoich doświadczeniach i pracować nad różnymi trudnościami osobistymi. Możemy się zajmować Twoimi relacjami intymnymi, rodzinnymi, trudnymi sytuacjami w szkole i pracy. Możemy pracować z symptomami fizycznymi, ze snami lub z trudnymi doświadczeniami z dzieciństwa. Możesz poszukiwać Twojego dobrego miejsca w życiu. Podążę z szacunkiem, otwartością i uwagą za Twoimi indywidualnymi doświadczeniami, pomogę Ci w trudnych dla Ciebie sytuacjach i będę wspierać Twój osobisty rozwój.

 

PSYCHOTERAPIA RELACYJNA

Sesje relacyjne są miejscem spotkań i rozwoju dla par, dla rodzin (np. matki albo ojca z córką lub synem), ale też dla relacji między przyjaciółmi.

Sesje relacyjne mogą Wam pomóc, jeśli macie problemy z rozumieniem siebie wzajemnie i z komunikacją, np. jeśli ciągle powtarzające się zarzuty i poczucie winy utrudniają Wasz kontakt. Praca nad sztywnymi wzorami zachowania może ożywić Waszą relację i uwolnić nowe energie. Możecie też pracować nad trudnościami seksualnymi, nad utratą zaufania i  rozczarowaniem, nad  problemami wokół zdrady, nad poczuciem beznadziejności i wątpliwościami co do sensu kontynuowania relacji.

Jeśli szukajcie więcej witalności i intymności, więcej radości i poczucia bliskości w Waszej relacji, możecie się razem zaangażować.

WSPARCIE DLA RODZIN OSÓB LGBTQ 

Jeśli jesteś rodzicem, bratem, siostrą lub przyjacielem osoby LGBTQ może być Ci trudno, kiedy Twoje dziecko, rodzic, partner, brat czy siostra mówią, że nie są heteroseksualni lub są transseksualni.

Tu jest miejsce dla Ciebie, Twoich wątpliwości, zmartwień i pytań. Dowiesz się, jak można sobie radzić w tej sytuacji, jak rozmawiać z tą osobą, jak mówić o tym z innymi.

Zapraszam Cię do poufnej i bezpiecznej przestrzeni, gdzie znajdziesz wsparcie dla siebie i swoich potrzeb w nowej sytuacji.

TERMIN: Czwartki od 14:00 do 18:00

ADRES: Kultura Równości, ul. Kniaziewicza 28/2, 50-455 Wrocław

ZAPISY: rita.schaeper@gmail.com, Tel.: 530 728 959

SPECJALNA OFERTA

Sen_zakładka_druck.jpg

Sny często wiedzą coś o Tobie, czego Ty jeszcze nie wiesz. Czy są to koszmary nocne, sny powtarzające się, czy sny, które robią na Tobie duże wrażenie- każdy z nich zawiera dla Ciebie cenną wskazówkę.

Psychologia zorientowana na proces oferuje narzędzia do dogłębnej i kreatywnej  pracy ze snami.

W czasie indywidualnej sesji psychoterapeutycznej  możesz się przyjrzeć swoim snom i skorzystać z nich przy rozwiązywaniu problemów osobistych lub relacyjnych. Sny mogą ci też pomóc zrozumieć Twoje symptomy fizyczne, polepszyć jakość Twojego życia i dowiedzieć się, w jakim kierunku zmierza Twój rozwój.

Zapraszam Cię na sesje psychoterapeutyczne pracy ze snem w gabinecie w Jeleniej Górze lub przez Skype.

PROMOCJA: 50 zł za pierwszą sesję (60 min)

bottom of page